Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Adam Bałdych „Sacrum Profanum”

31 maja, 2019 @ 8:30 am - 10:30 pm

30zł

Najnowszy projekt gorzowskiego wirtuoza i kompozytora, Adama Bałdycha i jego kwartetu, nagrany został dla prestiżowej niemieckiej oficyny wydawniczej ACT MUSIC.

Jest próbą wpisania muzyki sakralnej różnych epok w kontekst współczesnego świata – jego bogactwa brzmień, wolności interpretacji i ekspresji. Kompozycje średniowiecznej mistyczki Hildegardy z Bingen, latami trzymane w sekrecie w Watykanie „Miserere” Gregorio Allegriego lub utwory współczesnej awangardzistki Sofi Gubaiduliny to materiał dotychczas wykonywany z ogromnym namaszczeniem formalnym. Próby jakiejkolwiek ingerencji aranżacyjno – interpretacyjnej w ich materię były wręcz zabronione.

Bałdych – czujny obserwator przemian dzisiejszego świata – podejmuje to wyzwanie. Po niezwykle udanych projektach „The New Tradition” z Yaronem Hermanem, „Antiphona – Psalmy Syryjskie” czy ostatnio „Brothers” z norweskim Helge Lien Trio, tym razem proponuje muzykę niezwykle uduchowioną, realizowaną w duchu nieskrępowanej improwizacji i przy użyciu współczesnych środków artystycznych – jak dźwięk dookólny i wizualizacje. Tworzy muzykę konceptualną, ale w ciągłym dialogu z odbiorcą.

Najnowszy projekt Adama Bałdycha zatytułowany Sacrum Profanum – Adam Bałdych Quartet współtworzą czołowi, wybitni polscy jazzmani: Krzysztof Dys (fortepian), Michał Barański (kontrabas) i Dawid Fortuna (perkusja), a jego premiera odbędzie się 29 marca 2019 roku.

31 maja 2019, godzina 20:30, Amfiteatr MCK, ul. Drzymały (Park Siemiradzkiego).

Bilety: 30 zł (do nabycia w kasie MCK przy ul. Drzymały i w serwisie www.abilet.pl)

Sponsorzy i partnerzy wydarzenia:

Szczegóły

Data:
31 maja, 2019
Czas:
8:30 am - 10:30 pm
Koszt:
30zł
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://abilet.pl/impreza/adam-baldych-sacrum-profanum-5390

Miejsce

Amfiteatr MCK
Drzymały
Gorzów Wielkopolski, Lubuskie 66-400 Polska
Strona internetowa:
https://www.amfiteatr.mckgorzow.pl

Organizator

Miejskie Centrum Kultury
Telefon:
+48957202911
Email:
info@mckgorzow.pl
Strona internetowa:
http://www.mckgorzow.pl